Jak pisać dobre teksty reklamowe?

"Nie ma potrzeby, aby reklama wyglądała jak reklama. Jeżeli będzie wyglądać jak artykuł, przyciągnie około 50 proc. więcej użytkowników" (David Ogilvy). Dobra treść to lepsza sprzedaż. Wiedzą o tym nie tylko specjaliści od marketingu internetowego. Pisanie tekstów reklamowych nie jest rzeczą prostą, ale wystarczy zastosować się do kilku podstawowych zasad, a tekst będzie przynosił znacznie większe konwersje.

TOP 10

Pojawienie się w pierwszej 10. wyników wyszukiwania ma ogromne znaczenie – przekłada się na ilość klientów, a w efekcie na wzrost sprzedaży. Należy więc zadbać o to, aby użytkownicy trafili na stronę – jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest pozycjonowanie. W SEO kluczową rolę odgrywają teksty. Interesująca treść na stronie to taka, która wzbudzi ciekawość, zatrzyma i skłoni do powrotu klienta w przyszłości. Content marketing nie sprzedaje wprost.

Opis produktu ma znaczenie

Prowadzisz działalność w branży e-commerce? Przeanalizuj więc, jak duże znaczenie ma opis produktów dla decyzji zakupowych Twoich klientów. To jasne, że opisy powinny być unikalne (nigdy nie kopiuj ze stron producentów!) i zoptymaliowane pod wyszukiwarki. Ale równie ważną kwestią jest przedstawienie wyjątkowości produktów i przekonanie klienta, że to właśnie z Twoich usług powinien skorzystać. Przed zakupem klienci szukają informacji o produktach – przejrzysty opis może im pomóc w decyzji zakupowej.

Pisać, ale wiedzieć o czym

Content marketing to nie reklama Twoich usług. Jego naczelną zasadą jest budowanie długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami – w myśl zasady, że wolimy robić zakupy u sprawdzonych, zaufanych dostawców. Teksty reklamowe powinny nie tylko dostarczać istotne informacje i rozwiązania dla sprecyzowanej grupy docelowej, ale też budować pozytywne relacje i skojarzenia z marką.

Jakość, nie ilość!

Opiniotwórcze, eksperckie, angażujące i unikalne treści tworzą skuteczny content. Artykuły, poradniki, wpisy na portale społecznościowe, teksty reklamowe na bloga i na strony internetowe, opisy produktów – celem wyszukiwania online jest znalezienie istotnych informacji. Dobry content marketing generuje większy ruch i buduje wizerunek eksperta! Zleć pisanie tekstów dobremu copywriterowi, który będzie potrafił w ciekawy sposób zarekomendować działalność Twojej firmy.

Pisz językiem korzyści

Sformułowanie tezy tekstu i zastosowanie w nim akapitów to kosmetyka, która wbrew pozorom może wiele zdziałać. Treść dobrej jakości to przede wszystkim treść zrozumiała – o tym, czy czytelnik zostanie z tobą na dłużej czasem decyduje chwytliwy nagłówek lub kilka pierwszych zdań. Zanim zaczniesz pisać, zastanów się, co dokładnie oferujesz. Wypunktuj obiecane korzyści, ale nie skłaniaj do zakupu w nachalny, bezpośredni sposób.

Patrz na temat okiem Twojego odbiorcy

Dostosuj swój tekst do odbiorców, określ grupę docelową. Im więcej nakreślisz szczegółów, tym większa pewność, że tekst trafi do odpowiedniego czytelnika – Twojego potencjalnego klienta. Postaw się w roli odbiorcy, pisz takie teksty, które sam lubisz czytać. Najlepszy artykuł to taki, kiedy czytelnik może się z nim utożsamić i odnieść do siebie. Ważne są wnioski, przykłady i praktyczne wskazówki.

 

Mniej znaczy więcej

Używaj czasu teraźniejszego, wystrzegaj się zawiłej terminologii i obcych zwrotów. Pisz zwięzłe artykuły, w których przekażesz maksimum treści. Zaskocz swoich czytelników oryginalnym podejściem do tematu, zadbaj o początek tekstu – najlepiej, aby artykuł reklamowy rozpoczynał się od konkretnych informacji, nawet na rzecz zaskakującej puenty.

Chwytliwe tytuły, hasła i leady

Tekst to nie tylko zbitka zgrabnie dobranych słów, ale także ich odpowiednie wyeksponowanie. Oddzielaj artykuły akapitami, stosuj śródtytuły i przyciągające uwagę nagłówki. Dzięki temu artykuł będzie bardziej czytelny i interesujący dla odbiorcy. Przygotowanie dobrego tekstu to czasochłonna umiejętność. Jeśli chcesz oszczędzić swój czas, zleć pisanie tekstów reklamowych komuś, kto wie, jak przygotować skuteczny content.

Przygotujemy dla Ciebie zoptymalizowany tekst pod kątem wyszukiwarek!